Paweł Steczek

Muzyk, kompozytor, aranżer, instrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.

Twórca zespołu Button Hackers. W 2004 roku jego kompozycja Night ukazuje się na płycie Smooth Jazz Cafe (Universal Music) obok gwiazd światowego formatu – Dinah Washington, Mike Stern, Ella Fitzgerald, Al. Jarreau.
W 2005 roku ukazuje się album „To mój anioł” wydany przez Polskie Radio. W 2006 roku na Festiwalu Jedynki w Sopocie jego piosenka "Między nami" zdobyła Grand Prix, a w konkursie międzynarodowym tego festiwalu zdobyła II miejsce.

Kompozytor piosenki "Nadzieja to my, wykonywanej przez czołowych młodych artystów polskiej sceny. Piosenka ta była wielokrotnie wykorzystywana przez TVP1 i TVP Polonia jako motyw przewodni wielu akcji na rzecz ludzi cierpiących.
Utwory, które pisze można spotkać na wielu kompilacjach płytowych obok gwiazd światowego formatu ("Smooth Jazz Cafe", "Chillout Cafe", "Pinacolada"... ). Jest autorem muzyki i aranżacji do inscenizacji teatralnych (współpraca z Teatrami dramatycznymi – Warszawa, Toruń, Rzeszów, Elbląg, Koszalin, Sosnowiec, Gorzów Wielkopolski…).
Napisał muzykę do spektaklu muzycznego "Romeo i Julia"(William Szekspir) w reż. Cezarego Domagały.
Autor muzyki do wieloodcinkowego cyklu filmowego FLOTA DUCHÓW dla DISCOVERY Channel.

W 2009 roku Universal Music wydał jego kolejną płytę FIRST TIME – Button Hackers. Płyta ta została wyprodukowana w NY w Sterling Sound Studio. Materiał został zmasterowany przez Tom Coyne (Madonna, Beyonce, Bee Gees, Britney Spears, Jamiroquai, Michael Jackson, Pink, Sade i in.).

Brał udział w wielu koncertach i programach transmitowanych przez TVP1, TVP2, TVP Polonia, Polskie Radio prezentując swoje kompozycje.
Współpracował z Agnieszką Holland w filmie nominowanym do Oscara "W Ciemności" - akordeon solo.

Współzałożyciel i kompozytor zespołu Medulla - płyta Thrills wydana w 2012 roku przez Polskie Radio. Autor muzyki do filmu dokumentalnego o Tomaszu Majewskim (dwukrotnym złotym medaliście olimpijskim) "Tak się robi historię" - 2013.
Współpracował z Lakshminarayana Subramaniam – uznanym indyjskim skrzypkiem, kompozytorem i dyrygentem – fortepian i akordeon solo (Alvernia Studios).

Obecnie współpracuje z Dorotą Osińską i jest prooducentem muzycznym jej najnowszej płyty, a także kompozytorem i aranżerem utworów na niej zawartych.

wróć na stronę główną